آیینی به یاد چهره ماندگار تاریخ اسلام/ پنج شنبه با سخنان تکمیل همایون و محسن آرمین

ترنج نیوز:

آیینی به یاد چهره ماندگار تاریخ اسلام/ پنج شنبه با سخنان تکمیل همایون و محسن آرمینعصر ایران –  یاد دکتر صادق آیینه‌ وند (چهره ماندگار تاریخ اسلام و رییس فقید پژوهش گاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) در مراسمی به مناسبت دومین سالگرد درگذشت او گرامی داشته می‌شود.

این آیین را  «بنیاد دکتر آیینه ‌وند» و با همکاری پژوهش کده تاریخ اسلام در  روز پنج شنبه – چهاردهم اردیبهشت‌ ۱۳۹۶- در محل پژوهش کده تاریخ اسلام برگزار می کند و در آن دکتر ناصر تکمیل همایون و دکتر محسن آرمین سخنرانی می کنند.

  صادق آیینه‌وند دانش‌آموخته دکترای تاریخ اسلام از دانشگاه القدیس یوسف لبنان، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس پژوهش گاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود و از او نزدیک به ۱۰۰ مقاله و ۳۳ ترجمه و تألیف به یادگار مانده است.

او در ۱۶ دی ۱۳۹۲ و چند ماه پس از آغاز کار دولت حسن روحانی به عنوان رییس پژوهش گاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب شد.

آیینه ‌وند پیش تر به‌عنوان عضو هیأت علمی نمونه کشوری، چهره فرهیخته استان همدان و چهره ماندگار رشته تاریخ در سال ۱۳۸۵ انتخاب شده بود.
 
او که در پی ریاست پژوهش گاه علوم انسانی در صدد احیای این مرکز و جذب دوباره اندیشمندان بود  در اردیبهشت ۹۴ و پس از یک دوره کوتاه بیماری درگذشت.

*پژوهش کده تاریخ اسلام در خیابان ولی‌عصر، خیابان دکتر عباسپور، میدان توانیر، کوچه برادران، کوچه شهروز شرقی، پلاک ۹ واقع است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *