اختصاص ۴۳۰ میلیون دلار برای کمک به بحران مهاجرتی روهینگیایی ها

ترنج نیوز:

در یک نشست اضطراری به میزبانی اتحادیه اروپا، مبلغ ۴۳۰ میلیون دلار برای مقابله با بحران پناهندگان روهینگیا اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، فرهان حق قائم مقام سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: با ادامه و گسترش بحران پناهندگان مسلمان روهینگیایی و فرار روز افزون آن ها به کشور بنگلادش، مسئولان دفتر هماهنگی کمک های انساندوستانه، آژانس پناهندگان و آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد در یک نشست اضطراری به بررسی ابعاد این بحران و راه های مقابله آن پرداختند.

در این نشست که به گفته فرهان حق به میزبانی اتحادیه اروپایی و کشور کویت برگزار شد، مارک لوکاک مسئول کمک رسانی های اضطراری این سازمان، بحران پناهندگان مسلمان روهینگیایی را عظیم و بی سابقه خواند که به پاسخی جامع و فوری نیازمند است.

وی اضافه کرد که موج تازه فرار مسلمانان روهینگیایی که از اواسط ماه اوت امسال آغاز شده، یک واقعه بی سابقه و نوظهور نبوده بلکه دور تازه ای از ظلم و خشونتی است که در دهه های اخیر علیه این مسلمانان در استان راخین در کشور میانمار جریان داشته است.

لوکاک ممنوعیت های تحمیلی از سوی مقامات دولتی را مانع بزرگی بر سر تلاش های انساندوستانه برای کمک به این آوارگان و آسییب دیدگان توصیف کرد.

بر اساس آخرین آمار سازمان ملل، شمار مسلمانانی که در فاصله دو ماه اخیر از استان راخین میانمار به کشور بنگلادش پناهنده شده اند از مرز ۶۰۰ هزار نفر گذشته است.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد که نهادهای مذکور در پایان این نشست اضطراری بر سر یک بودجه ۴۳۰ میلیون دلاری برای کمک به این پناهندگان به توافق رسیدند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *