ارائه وام ۲۵۰میلیون تومانی سایپا دیزل برای جایگزینی کامیون های فرسوده

ترنج نیوز:

قرارداد ۴جانبه سایپادیزل برای جایگزینی کامیون های فرسوده کشور

ظرفیت شرکت سایپا دیزل بیش از ۱۰ هزار دستگاه در سال است که امسال حدود ۳۵۰۰ دستگاه و سال آینده حدود ۵۰۰۰ دستگاه تولید خواهد شد.

پیش از ظهر امروز شرکت سایپادیزل در قراردادی چهارجانبه با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و بانک توسعه تعاون، جایگزینی کامیون های فرسوده ناوگان باری کشور را برعهده گرفت.

به گزارش عصر ایران ، بر اساس این قرارداد در فاز اول آن ۶۰۰ دستگاه از کامیون‌های فرسوده با عمر بیش از ۳۵ سال در حال تردد در جاده های کشور با کامیون‌های ولو جایگزین خواهد شد.

با اجرایی شدن این قرارداد مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل باری کاهش یافته و میزان آلایندگی‌ این ناوگان نیز کمتر خواهد شد.

ارائه تسهیلات  250میلیون تومانی سایپا دیزل برای جایگزینی کامیون های فرسوده

با اجرای این قرارداد ضمن ایجاد زمینه امکان بهره مندی ناوگان حمل و نقل باری از محصولات روز جهانی، زمینه کاهش مصرف سوخت و هزینه های حمل و نقل و همچنین افزایش سرعت جابجایی بار در کشور فراهم می شود.
 

تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی سایپادیزل برای جایگزینی کامیون های فرسوده کشور

رسول محمدصادقی مدیرعامل سایپادیزل در این مراسم از کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت با نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل باری با کامیون های جدید خبر داد و اظهار داشت: براساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۴ میزان خسارات ناشی از آلودگی هوا در جهان ۱۶ هزار میلیارد دلار بوده است که ۲۶.۲ درصد آن مربوط به خودروهای فرسوده بوده است.

وی با بیان اینکه با نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل باری کشور با خودروهای جدید آلایندگی خودروها تا ۷۵ درصد کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت از دیگر مزایای نوسازی کامیون‌های فرسوده با کامیون‌های جدید است.

مدیرعامل سایپادیزل ادامه داد: ظرفیت شرکت سایپا دیزل بیش از ۱۰ هزار دستگاه در سال است که امسال حدود ۳۵۰۰ دستگاه و سال آینده حدود ۵۰۰۰ دستگاه تولید خواهد شد.

صادقی بیان کرد: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده باری کشور شرکت خودروساز ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تسهیلات پرداختی از سوی سیستم بانکی کشور گران است و سیستم بانکی باید در جهت کاهش نرخ بهره تسهیلات حرکت کند تا هزینه تولیدکنندگان کاهش یابد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *