استاندار خوزستان: مسیرهای منتهی به چذابه را ۴ بانده کردیم/ افراد فاقد ویزا به داخل کشور باز می‌گردند

ترنج نیوز:

استاندار خوزستان با اعلام این‌که آمادگی ما برای برگزاری اربعین از سال گذشته حفظ شده و افزایش یافته است، گفت: خوشبختانه توانستیم در مرز شلمچه و چذابه تعداد پارکینگ‌ها را افزایش دهیم و مسیرهای منتهی به چذابه را ۴ بانده کنیم.

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با فارس، از سال گذشته جلسات اربعین را به صورت مستمر برگزار کردیم و در چند ماه گذشته هم این جلسات به صورت مفصل‌تر و جامع‌تر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه آمادگی ما برای برگزاری اربعین از سال گذشته حفظ شده و افزایش یافته است، افزود: خوشبختانه توانستیم در مرز شلمچه و چذابه تعداد پارکینگ‌ها را افزایش دهیم و مسیرهای منتهی به چذابه را ۴ بانده کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به فراهم‌سازی زیرساخت‌های مراسم اربعین گفت: در سال گذشته آبرسانی از طریق تانکر انجام می‌شد اما امسال به صورت کامل و دائم طرح آبرسانی جدیدی برای زائران برقرار می‌شود و با آ‌مادگی‌ که در استان خوزستان وجود دارد جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

شریعتی درباره تمهیدات کنترل افرادی که کنار گیت‌ها چادر می‌زنند، افزود: چنین چیزی در پایانه مرزی خوزستان وجود نداشته است اما در سال گذشته این مشکل در مرز مهران داده شد که این افراد نهایتا به مرز چذابه و شلمچه مراجعه کردند و افرادی که روادید داشتند به کربلا مشرف شدند، افراد دیگری که فاقد ویزا بودند هم به کشور بازگشتند.

وی تصریح کرد: تمهیدات لازم را برای تردد زائران از پایانه‌های مرزی اندیشیده‌ایم اما اجازه نمی‌دهیم کسانی که در پایانه‌های مرزی حضور خواهند یافت غیرقانونی از کشور خارج شوند زیرا این کار خلاف قانون است و ما سال گذشته هم این اجازه را به کسی ندادیم.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *