العبادی خواستار گسترش همکاری رسانه ای با ایران شد

ترنج نیوز:

نخست وزیر عراق در دیدار هیاتی از اصحاب رسانه های کشورمان، خواستار گسترش همکاری های رسانه ای بین جمهوری اسلامی ایران و عراق شد و تاکید کرد که ایران از حامیان عراق است و کمک هایش به عراق در جنگ علیه داعش را نمی توان انکار کرد.

‘حیدر العبادی’ روز دوشنبه در جمع این هیات رسانه ای ایرانی گفت که عراق از گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها از جمله در بخش همکاری های رسانه ای استقبال می کند.

وی جمهوری اسلامی ایران را از دوستان و حامیان عراق از زمان سقوط رژیم صدام تا به امروز خواند و سطح مناسبات را ارزنده توصیف کرد.

نخست وزیر عراق یادآور شد که کمک های جمهوری اسلامی ایران به عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش در طول سه سال گذشته انکار ناپذیر است.

حیدر العبادی همچنین در این دیدار گفت که ملت عراق با وحدت و یکپارچگی خود بر گروه تروریستی داعش پیروز شده و موصل را آزاد کردند.

وی داعش را نه تنها خطری برای عراق بلکه برای منطقه و کل جهان دانست و گفت که تروریسم داعشی همه کشورهای منطقه و جهان را در طول سنوات گذشته در نوردیده است.

حیدر العبادی، الحشد الشعبی را یکی از ارکان نیروهای مسلح عراق دانست و خاطر نشان ساخت که الحشد الشعبی با فتوای مرجعیت عالی عراق و در راس آن آیت الله سیستانی شکل گرفته است.

العبادی در این دیدار همچنین پیشنهاد داد که یادداشت تفاهم رسانه ای میان ایران و عراق تنظیم و امضاء شود.

هیاتی از اصحاب رسانه های کشورمان به دعوت رسمی کانون خبرنگاران عراق دیروز یکشنبه وارد بغداد شد و امروز دوشنبه از ‘العراقیه'( شبکه تلویزیون دولتی عراق) و هیات مستقل ارتباطات و رسانه این کشور بازدید کرد.

اعضای این هیات در دیدار با حیدرالعبادی پیروزی های اخیر نیروهای مسلح عراق را بر گروه تروریستی تکفیری داعش و آزادی موصل ، به وی و ملت عراق تبریک گفتند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *