ایرانی ها امسال چقدر فطریه به کمیته امداد دادند؟

ترنج نیوز:

 مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی با اعلام رشد ۳۰ درصدی فطریه‌ها جمع آوری شده، گفت: ایرانی ها بیش از ۴۳ میلیارد تومان فطریه به نیازمندان کمیته امداد اهدا کردند.

به گزارش ایرنا از کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نجفعلی انتظاری، با بیان اینکه بر اساس اطلاعات جمع آوری شده تا کنون مردم بیش از ۴۳ میلیارد تومان زکات فطریه خود را به کمیته امداد پرداخت کرده اند، گفت: امسال برای نخستین بار امکان پرداخت زکات فطریه با شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* فراهم شده بود که میزان مشارکت مردم از این طریق بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

انتظاری بیشترین زکات جمع آوری شده را مربوط به استان‌های فارس و کردستان اعلام کرد و افزود: دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و بخشی از درآمد روستاها و موسسات خیریه نسبت به جمع آوری زکات فطریه مردم اقدام کرده اند.

مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد با بیان اینکه بر اساس پیش بینی انجام شده میزان زکات فطریه پرداختی بیش از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است، خاطر نشان کرد: آمار نهایی فطریه پرداختی هموطنان عزیز تا آخر هفته جاری با توجه به ارائه گزارش نهایی استان ها اعلام خواهد شد و این در حالی است که بر اساس میزان زکات پرداختی، در روز عید سعید فطر متناسب با نیاز نیازمندان و محرومان همان منطقه به صورت نقدی بین آنان توزیع و یا به حساب آنان واریز شده است.

انتظاری میزان کفارات پرداختی مردم را به کمیته امداد بیش از ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این مبلغ پرداختی در قالب نان ،ماکارانی و مواد خوراکی تهیه و بین نیازمندان بر اساس موازین شرعی توزیع خواهد شد.

در سال گذشته مردم روزه دار و متدین کشورمان ۳۸ میلیارد تومان زکات فطریه به کمیته امداد پرداخت کرده اند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *