برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب ۵۰ میلیون گردشگر

ترنج نیوز:

هدف ما افزایش تعداد توریست از ۳۸ میلیون به ۵۰ میلیون نفر و ۵۰ میلیارد دلاردرآمد است.

معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد هدف و برنامه‌ریزی ما برای جذب ۵۰ میلیون توریست و معرفی کشورمان به جهانیان است.
 
حسین یایمان معاون وزیر گردشگری و فرهنگ، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه ما ششمین کشور دارای بیشترین توریست در دنیا هستیم اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ بعضی مشکلاتی برای صنعت توریسم ما پیش آمد. در تمام شاهد کاهش گردشگری بوده ایم، اما در سال جدید خواهان رسیدن به اهداف پیش بینی شده هستیم”.
 
وی در این مصاحبه اختصاصی همچنین گفت:
 
– بیشتر توریست ها از آلمان، روسیه، انگلستان، ایران و اکراین به ترکیه می آیند. هدف ما افزایش تعداد توریست از ۳۸ میلیون به ۵۰ میلیون نفر است.
 
– هر توریست را یک “سفیر صلح ” می دانیم. قصد داریم ترکیه را بیش از پیش به دنیا معرفی کنیم. فرهنگ و گردشگری، پدیده های غیرسیاسی است.
 
– ان شاءالله در سال آینده در راستای معرفی هر چه بیشتر ترکیه و همچنین نشان دادن قدرت نرم کشورمان تلاش خواهیم کرد. نقش توریسم در این زمینه غیرقابل انکار است.
 
– می خواهیم ترکیه را تبدیل به یک کشور توریستی کنیم. گردشگری یک صنعت سفید است. هر توریستی که به ترکیه می آید به عنوان دوست ترکیه به کشور خودش باز می‌گردد.
 
– ما ششمین کشور جذب کننده توریست در دنیا هستیم. برای دست یافتن به اهداف اعلام شده توسط رئیس جمهور رجب طیب اردوغان شبانه روز تلاش می کنیم این هدف عبارت است از: جذب ۵۰ میلیون توریست و پنجاه میلیارد دلاردرآمد در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه.
 
– حوزه های گردشگری ترکیه بسیار غنی است. توریسم تنها دریا، ماسه و آفتاب نیست. غذاهای ترکیه نیز جذابیت های خاصی دارند و در تلاش هستیم در بخش گردشگری غذایی نیز فعال تر باشیم.
 
 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *