برچیده شدن مدارس کانکسی خوزستان تا سال ۹۷

ترنج نیوز:

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش عملیات اجرایی ساخت ۳۰۰ کلاس درس در خوزستان آغاز شد تا زنگ برچیده شدن مدارس کانکسی استان به صدا در آید.

به گزارش ایرنا مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان شنبه در آئین نمادین آغاز عملیات اجرایی یک مدرسه در شهرستان هفتکل خوزستان بیان کرد: ساخت ۳۰۰ کلاس درس مقاوم و استاندارد در استان به منظور جایگزین کردن کلاس های کانکسی آغاز و طبق برنامه ریزی تا پایان سال آینده تمام کلاس های کانکسی در استان برچیده خواهند شد.

رضا رضایی در ادامه افزود: در بخش غیزانیه شهرستان اهواز ۴۰ کلاس کانکسی وجود داشت که تمام این کلاس ها با ساخت مدارس جدید جمع آوری شدند.

در ادامه این مراسم استاندار خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باهمت آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد بیش از یک هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و در کلاس درس حاضر شدند.

غلامرضا شریعتی افزود: آبان ماه جشن تحصیل دانش آموزان بازمانده از تحصیل در اهواز برگزار می شود.

وی با اشاره به موفقیت های استان در بخش آموزش پیش دبستانی عنوان کرد: پارسال به مدت یک سال به طور جدی در بخش دوره پیش دبستانی کار شد و رتبه استان در شاخص پوشش پیش دبستانی از ۱۸ به یک در کشور ارتقاء یافت.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و استفاده از این موضوع در آموزش دانش آموزان اظهار کرد: با بازنگری در محتوای کتاب درسی یا آموزشی می توان مفهوم اقتصاد مقاومتی را به دانش آموزان آموخت زیرا باید ذهن دانش آموزان را با تولید و اشتغال درگیر کرد.

شریعتی گفت: آگاه سازی معلمان و مدیران با بحث اقتصاد مقاومت نیز باید در سیستم آموزشی دانش آموزان لحاظ شود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *