تکذیب انفجار کپسول گاز مایع در مسافرخانه قم

ترنج نیوز:

سخنگوی آتش نشانی قم با انتقاد از انتشار اخبار نادرست مبنی بر علت قطعی حادثه که انفجار کپسول گاز اعلام شده بود گفت: علت حادثه بعد از ایمن شدن منطقه توسط تیم کارشناسان پیشگیری آتش‌نشانی، علت‌یابی و اعلام می‌شود.

حمید کریمی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در تشریح عملیات ظهر امروز آتش نشانی در پی آتش‌سوزی در یک واحد اقامتی اظهار داشت: ساعت ۱۲:۲۴ امروز طی تماس شهروندان با آتش نشانی ۵۰ نیروی آتش‌نشان با ۶ دستگاه خودروی عملیاتی و یک دستگاه موتورولانس به محل حادثه اعزام شد.

سخنگوی آتش نشانی قم با بیان اینکه عملیات اطفای حریق و آواربرداری این اقامتگاه ۵ساعت و ۲۶ دقیقه به طول انجامید افزود: متاسفانه این حادثه ۵ فوتی ( ۴خانم و یک آقا) و ۱۴ مصدوم داشت.

وی باانتقاد از انتشار اخبار نادرست مبنی بر علت قطعی حادثه که انفجار کپسول گاز اعلام شده بود گفت: اینکه برخی از زبان منگفتند علت حادثه را این دلیل عنوان کردند گله مندیم، علت حادثه بعد از ایمن شدن منطقه توسط تیم کارشناسان پیشگیری آتش‌نشانی، علت‌یابی و اعلام می‌شود.

کریمی با بیان اینکه عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند عامل حادثه باشد اما باید با کار کارشناسی دقیقا علت مشخص شود عنوان کرد: ما به تمام نهادها و ادارات اعلام کردیم آتش نشانی آماده همکاری برای ایمن سازی است و در این راستا مواری که برای ایمن‌سازی لازم باشد اعلام می‌کنیم، متاسفانه تا این زمان هیچ نهادی برای ایمن سازی پیگیری نکرده است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *