حضور دانشجویانی از ۱۳۲ کشور در “جامعه المصطفی”

ترنج نیوز:

مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه گفت که این موسسه در حال حاضر طلبه های غیر ایرانی از ۱۳۲ ملیت را در زمینه علوم و معارف اسلامی تعلیم می دهد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین مرادی دولت آبادی عصر یکشنبه در آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع) در ساری افزود : موسسه جامعه المصطفی در بیش از ۸۰ کشور جهان نمایندگی دارد و دارای صدها کالج، دانشگاه، حوزه و مرکز فرهنگی و قرآنی جهت آموزش مروجین تعالیم دینی است.

دبیر بخش بین المللی جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) گفت : این موسسه تاکنون ۴۵ هزار فارغ التحصیل در زمینه تعالیم دینی به جامعه بین الملل تقدیم کرده و در حال حاضر نیز ۴۰ هزار طلبه از کشورهای مختلف در حال تعلیم و فراگیری امور مختلف فرهنگی و تربیتی در جامعه المصطفی هستند.

وی افزود : فارغ التحصیلان جامعه المصطفی سفیران هدایت بشریت به سوی آرمان های اسلام ناب محمدی و مکتب عصمت و طهارت هستند.

مرادی با اشاره به اهمیت و اثرات بین المللی جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) گفت : اطلاعیه این جشنواره با برنامه های کاربردی اختصاصی و سیستم های اتوماسیون به ۱۸ زبان زنده دنیا ترجمه شد و دستاورد این اقدام ارسال یکهزار و ۵۴۰ دلنوشته از ۶۲ کشور به بخش بین المللی این جشنواره بود.

وی با اشاره به داوری دلنوشته های بخش بین الملل توسط هیات داوران چند زبانه جشنواره ، افزود : مهمانان بخش بین المللی از ۱۵ کشور جهان به دلیل علاقه و اهمیت جشنواره امروز در این آئین حضور دارند.

مرادی دولت آبادی پیشنهاد داد : در دوره های بعدی جشنواره بخشی به ادیان ابراهیمی و مذاهب اختصاص یابد.

دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع) با حضور سفرای چند کشورهای آفریقایی و مسئولان کشوری و استانی مازندران در محل دبیرخانه دوازدهمین دوره جشنواره در ساری، با معرفی و تجلیل دلنوشته های برتر خاتمه یافت.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *