دیدار وزیر دفاع آمریکا با رئیس اقلیم کردستان عراق/ آمریکا: همه پرسی مانعی برای مبارزه با تروریسم ایجاد می کند/ بارزانی: دلیل محکمی بیاورید

ترنج نیوز:

بارزانی به وزیر دفاع آمریکا گفت که برگزاری همه پرسی هرگز مانعی در راه مبارزه با تروریسم ایجاد نمی‌کند و این مساله فردی نیست.

رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق با وزیر دفاع آمریکا در اربیل درباره مبارزه با داعش، هماهنگی میان نیروهای پیشمرگه و ائتلاف بین‌المللی و برگزاری همه پرسی در این اقلیم گفتگو کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از آناتولی؛ دفتر مطبوعاتی رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق طی بیانیه ای اعلام کرد مسعود بارزانی با جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در اربیل درباره روند مبارزه با گروه تروریستی داعش، هماهنگی میان نیروهای پیشمرگه و ائتلاف بین‌المللی و همچنین برگزاری رفراندم در این اقلیم در تاریخ ۲۵ سپتامبر گفتگو کرده است.

دیدار وزیر دفاع آمریکا با رئیس اقلیم کردستان عراق/ بارزانی: آمریکا برای تعویق همه پرسی دلیل محکمی بیاورد

در این بیانیه همچنین آمده است:

«وزیر دفاع آمریکا زمان برای برگزاری همه پرسی استقلال در اقلیم کرد شمال عراق مناسب ندانسته و گفته در شرایط فعلی این اقدام می تواند در مبارزه با داعش مانع ایجاد کند و برای هر دو طرف در این زمینه مشکل آفرین شود.

بارزانی نیز در پاسخ به اظهارات وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که برگزاری همه پرسی هرگز مانعی در راه مبارزه با تروریسم ایجاد نمی‌کند و این مساله فردی نیست.

او افزوده که برگزاری این همه پرسی، حق مسلم مردم اقلیم است و در تضاد با ارزش های انسانی و دموکراسی نیست. بنابراین آمریکا باید باید ادله محکم تری برای لزوم تعویق آن ارائه کند».

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *