رسانه اسرائیلی: آمریکا در شمال سوریه پایگاه هوایی می سازد

ترنج نیوز:

وبگاه اسرائیلی از مهیا شدن پنج پایگاه هوایی جدید آمریکا در مرز سوریه با عراق با اهداف مختلف از جمله مسدود کردن دسترسی ایران به سوریه خبر داد.

به گزارش فارس، وبگاه اسرائیلی «دبکا فایل» به نقل از منابع نظامی خود مدعی شد که تیم مهندسی آمریکا در حال فعالیت بیست و چهار ساعته برای ساختن یک پایگاه بزرگ جدید هوایی در شمال سوریه هستند. این پایگاه هوایی قرار است ۲۵۰۰ نظامی آمریکا را در خود جای دهد.

بر این اساس، آمریکا چهار پایگاه هوایی دیگر برای خود در نظر گرفته است. پایگاه‌های جدید هوایی آمریکا در شمال سوریه و در مرز این کشور با عراق قرار دارند و آمریکا قصد دارد با ترک پایگاه هوایی اینجرلیک در ترکیه عازم پایگاه‌های جدید شود.

گفته می‌شود که نیروهای آلمانی نیز قصد ترک پایگاه هوایی اینجرلیک و رفتن به مکان‌های جدید در قبرس و اردن را دارند که دلیل آن وخامت روابط آلمان با ترکیه است.

به نوشته دبکا، پایگاه جدید در حال ساخت آمریکا در منطقه الطبقه در ۴۰ کیلومتری غرب رقه قرار دارد. چهار پایگاه دیگر یکی در فرودگاه حجر، دو مورد دیگر در قمیشلی و آخرین آن در کوبانی در شمال حلب نزدیک مرز سوریه با ترکیه قرار دارند.

دبکا نوشت: ۵ پایگاه آمریکا در سوریه بخشی از راهبرد سه جانبه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با هدف نبرد با داعش، مسدود کردن دسترسی هوایی و زمینی ایران به سوریه و کمک به کردهای سوریه با ایجاد سپر نظامی علیه ارتش ترکیه است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *