رسانه های آمریکا: برکناری خانم ایرانی به دلیل عدم وفاداری به ترامپ / سحر نوروززاده با حکومت ایران ارتباط دارد

ترنج نیوز:

سحر نوروز زاده پیش از این سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا بود. وی ارشدترین مقام ایرانی امریکایی در دولت اوباما به شمار می بود.

یک کارمند زن ایرانی آمریکایی به دلیل متهم شدن به عدم وفاداری به سیاست‌های ترامپ از دفتر سیاست‌گذاری در وزارت خارجه آمریکا منتقل شد.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت شبکه آر تی روسیه، رسانه‌های آمریکا گزارش‌های فراوانی علیه “سحر نوروززاده” کارمند زن وزارت خارجه آمریکا که یک ایرانی الأصل است منتشر کردند.

این گزارش‌ها سحر نوروز زاده را به نزدیکی به ایران و پیگیری سیاست‌های تهران در کاخ سفید متهم کرده اند. در پی وارد کردن این اتهامات به این بانوی ایرانی وی از از دفتر سیاست‌‌گذاری وزارت خارجه آمریکا به بخش دیگری که ویژه پیگیری امور ایرانیان است منتقل شد.

رسانه‌های آمریکایی مدعی هستند که نوروز زاده به سیاست‌ها و رویکرد ترامپ وفادار نیست.

سحر نوروز زاده و جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا
آمریکا؛ عزل بانوی ایرانی به دلیل عدم وفاداری به سیاست‌های ترامپ

سایت “برایتبارت نیوز” آمریکایی که از سایت‌های وابسته به جریان راست‌گرای افراطی در آمریکا به شمار می‌آید گزارشی را درباره سحر نوروز زاده منتشر و در آن اعلام کرد که نقش واقعی که این کارمند در کاخ سفید ایفا می‌کند شک‌برانگیز است.

این سایت در معرفی نوروز زاده آورده است که وی در شورای ملی ایرانی – آمریکایی فعالیت می‌کرد. این شورا آشکارا اعلام می‌کند که با حکومت ایران در ارتباط است و برای تقویت نقش ایرانیان مقیم آمریکا تلاش می‌کند.

مجله “پلتیکو” نیز روز گذشته در گزارشی درباره برکناری این زن ایرانی الأصل از محل کار خود در وزارت خارجه به بخش دیگری، با همکاران وی در کاخ سفید گفتگو کرده است و به نقل از آنها انتقاداتی را نسبت به این تصمیم مطرح کرده است.

همکاران سحر نوروززاده می‎‌گویند که این تصمیم بر خلاف قوانین حقوق کارمندان آمریکایی و خارجی درباره تاثیر اختلافات سیاسی بین کشورها بر وضعیت کارمندان است.

برخی رسانه های آمریکایی مدعی اند سحر نوروززاده در دوره ریاست اوباما به دلیل آنچه وفاداری و موافقت مطلق او به سیاست‌های اوباما توصیف شده در کاخ سفید پیشرفت کرد و به سمتی در وزارت خارجه آمریکا دست یافت. رسانه‌های آمریکایی نوروز زاده را فردی معرفی کرده‌اند که دارای تاثیر فراوان در تدوین متن برجام (توافق هسته ای ایران و ۱+۵) بود.

فریال گواشیری شهروند ایرانی – آمریکایی، منشی شخصی باراک اوباما در دوره حضور او کاخ سفید بود

رقص ایرانی اوباما (عکس)

سحر نوروز زاده شهروند ایرانی – آمریکایی متخصص در امور سیاست خارجی است که مسئول ایران در دفتر برنامه‌ریزی سیاست‌گذاری وزارت امور خارجه آمریکا بود.
سحر نوروز زاده پیش از این سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا بود. وی ارشدترین مقام ایرانی – آمریکایی در دولت اوباما بود.

همزمان با پایان یافتن مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در لوزان برخی رسانه‌های غربی و عربی از حضور یک زن ایرانی در هیأت مشاوران باراک اوباما خبر داده بودند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *