روسیه: ممنوعیت انتشار تصویر با آرایش پوتین(+عکس)

ترنج نیوز:

اجرای قانون ممنوعیت همجنسگرایی در روسیه از سال ۱۹۹۳ و پس از فروپاشی شوروی متوقف شد اما از سال ۱۹۹۹ بار دیگر همجنسگرایی در لیست اختلالات رفتاری و روانی قرار گرفت و از سال ۲۰۱۳ تبلیغات درباره آن ممنوع شد.

دادگاهی در مسکو استفاده از تصویر “ولادیمیر پوتین” با آرایش و شکل و شمایل همجنسگرایان را ممنوع و برای آن جریمه تعیین کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت “مسکو تایمز” دادگاهی در مسکو  اعلام کرده است جرم انتشار تصاویر پوتین با آرایش و سبک و سیاق همجنسگرایان دستکم ۱۵ روز زندان و پرداخت جریمه ۳ هزار روبلی (۵۳ دلاری) خواهد بود.

این ممنوعیت شامل حمل پلاکارد و نیز انتشار تصویر در فضای مجازی و صفحات شبکه های اجتماعی می شود.

تصویر پوتین در تظاهرات همجنسگرایان اسپانیا علیه تصویب قانون ممنوعیت تبلیغات همجنسگرایی در روسیه – ۲۰۱۳

روسیه: ممنوعیت انتشار تصاویر با آرایش پوتین(+عکس)

هفته گذشته وزارت دادگستری روسیه استفاده از پلاکاردها و تصاویر با ارایش پوتین را جزء تبلیغات افراط گرایانه دانسته و در لیست ممنوعیت قرار داده بود. تصویر با آرایش پوتین که غالبا در تظاهرات و رژه های گروه های همجنسگرا مورد استفاده قرار می گیرد هم اینک در رده ۴۷۰۱ از ۴۰۷۳ تصویر ممنوع در روسیه قرار گرفته است.

تصویر دیگری که از سوی دادگاه روسیه ممنوع شده تصویر سه نفره از  پوتین و مدودف با لباس نازی در کنار اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس روسیه است.

تصویر مزبور از پوتین از سال ۲۰۱۱ در فضای آنلاین پدیدار شد و سپس در سال ۲۰۱۳ و متعاقب تصویب قانون ممنوعیت تببلیغات همجنسگرایان در روسیه به صورت گسترده در تظاهرات همجنسگرایان در اروپا و روسیه مورد استفاده قرار گرفت. این تصویر به “دلقک همجسگرا” معروف شده است.

ممنوعیت تصویر پوتین برای نخستین بار از سوی دادگاهی در شهر “توِر” در شمال شرق روسیه اعمال شده بود. این دادگاه سال گذشته یک مرد را به اتهام انتشار این تصویر در فضای مجازی به مجازات رساند.

“دمیتری پسکوف” سخنگوی پوتین در واکنش به ممنوعیت انتشار تصویر پوتین گفته است انتشار این گونه تصاویر از هر فردی احساسات آن فرد را جریحه دار می کند اما پوتین با متانت تمام آن را تحمل می کند.

گفتنی است اجرای قانون ممنوعیت همجنسگرایی در روسیه از سال ۱۹۹۳ و پس از فروپاشی شوروی متوقف شد اما از سال ۱۹۹۹ بار دیگر همجنسگرایی در لیست اختلالات رفتاری و روانی قرار گرفت و از سال ۲۰۱۳ تبلیغات درباره آن ممنوع شد.
 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *