سوریه برای دسترسی بازرسان بین المللی به پایگاه الشعیرات آمادگی دارد

ترنج نیوز:

روسیه اعلام کرد: دولت سوریه برای دسترسی بازرسان بین المللی به پایگاه هوایی الشعیرات آمادگی دارد و مسکو شرایط این بازرسی را تامین می کند.

به گزارش ایرنا، سپهبد سرگئی رودسکوی رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر، افزود: آمادگی داریم امکانات لازم را برای تامین دسترسی کارشناسان و بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به پایگاه الشعیرات به منظور بازرسی و تحقیقات در این مرکز نظامی در اختیار قرار دهیم.

شبکه تلویزیونی روسی ان.تی.وی به نقل از سخنان رودسکوی اعلام کرد: دولت سوریه به نوبه خود برای دادن اجازه بازدید و مساعدت در زمینه انجام تحقیقات در پایگاه الشعیرات به بازرسان بین المللی اعلام آمادگی کرده است.

رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه همچنین گفت: متخصصان می دانند که آثار تسلیحات شیمیایی را نمی توان زدود.

وی خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که دسیسه ای چیده شده باشد تا آمریکا را برای حمله به سوریه برانگیخته شود و جنگجویان به برخی مناطق سوریه مواد سمی منتقل می کنند.

آمریکا بامداد جمعه با دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و در یک اقدام ناگهانی که از سوی روسیه تجاوزگرانه اعلام شد، پایگاه هوایی الشعیرات یکی از مراکر هدایت عملیات ضدتروریستی در استان حمص سوریه را زیر موشکباران قرار داد و همزمان نیز گروه تروریستی داعش اقدام به انجام عملیات علیه نظامیان سوری کرد که شکست خورد.

این اقدام تجاوزگرانه موشکی به بهانه واقعه شیمیایی سه شنبه هفته گذشته در شهرخان شیخون استان ادلب سوریه صورت گرفت، در حالیکه کارخانه تولید جنگ افزارهای سمی تروریست ها در حمله هواپیماهای سوری هدف قرار گرفته بود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *