قاضی عسکر: عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند

ترنج نیوز:

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به توافقنامه امضا شده با وزارت حج عربستان درباره حج امسال، گفت: در این توافقنامه کشور میزبان حفظ حرمت، عزت و امنیت زائران ایرانی را پذیرفته و جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در ادامه برنامه‌های سفر به استان گیلان، در دیدار با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت، چگونگی راه‌اندازی و انجام مقدمات سفر زائران ایرانی در حج ۹۶ و روند امور در حوزه‌های فرهنگی و اجرائی را تشریح کرد.

وی با اشاره به توافقنامه امضا شده با وزارت حج عربستان درباره حج امسال اظهار داشت: در این توافقنامه کشور میزبان حفظ حرمت، عزت و امنیت زائران ایرانی را پذیرفته و جای نگرانی وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته در رابطه با دو حادثه مسجدالحرام و منا افزود: سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت خواهند کرد و پرونده فاجعه منا نیز در حال پیگیری است و با توجه به ارسال مستندات جمهوری اسلامی ایران برای طرف سعودی، امیدواریم آن هم به نتیجه برسد و بتوانیم با اخذ دیه شهدای منا بخشی از آلام بازماندگان را بکاهیم.

سرپرست حجاج ایرانی ادامه داد: متاسفانه گاهی در فضای مجازی اخبار به گونه‌ای منعکس می‌شود که واقعیت ندارد و شاهد تحریف و انتشار مطالب کذب هستیم که اصل فریضه مهم و بی‌بدیل حج را زیر سوال برده وحساسیت‌هایی در جامعه به وجود می‌آورد که زیبنده پیروان مکتب اهل بیت (ع) نیست.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه رشت نیز در این دیدار بر اهمیت برگزاری حج و تعطیل‌ناپذیر بودن این فریضه‌ی مهم تاکید و ابراز امیدواری کرد: امسال ضیوف‌الرحمان با آرامی و امنیت و معرفت کامل، حج خود را انجام دهند و به سلامت به کشور بازگردند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *