مرکل: برخی انگلیسی‌ها درباره برگزیت دچار توهم هستند

ترنج نیوز:

کشور ثالث -یعنی همان وضعیتی که انگلیس خواهد داشت- نمی‌تواند و نخواهد توانست همان حقوقی را داشته باشد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند.

صدراعظم آلمان اعلام کرد، بریتانیایی‌ها نباید تصور کنند که پس از خروج از اتحادیه اروپا خواهند توانست از حقوق خود در این اتحادیه همانند گذشته بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با تأکید بر این که بریتانیایی‌ها پس از برگزیت دیگر از حقوق خود در اتحادیه اروپا بهره‌مند نخواهند بود، خاطرنشان کرد، این اتحادیه صرفا پس از دستیابی به اتفاق نظر درباره برگزیت، در قبال روابط آتی با لندن به توافق خواهد رسید.

مرکل همچنین گفت: مذاکرات درباره تعهدات مالی انگلیس در قبال اتحادیه اروپا باید هر چه سریع‌تر در روند گفت‌وگوها مورد بررسی قرار گیرد.

وی در جمع قانون‌گذاران آلمانی تصریح کرد: کشور ثالث -یعنی همان وضعیتی که انگلیس خواهد داشت- نمی‌تواند و نخواهد توانست همان حقوقی را داشته باشد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند.

مرکل همچنین اظهار کرد: باید این را همین جا به صراحت بگویم زیرا احساس می‌کنم برخی افراد در انگلیس همچنان دچار توهم هستند که این مسأله منجر به اتلاف وقت خواهد شد.

مرکل با بیان این که مذاکرات برگزیت در عمل پس از انتخابات هشتم ژوئن در انگلیس آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قائل بر این هستند که جمع‌بندی درباره برگزیت مسأله‌ای است که در وهله نخست باید حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: ما تنها زمانی می‌توانیم درباره روابط آتی خود با انگلیس به توافق برسیم که به تمامی پرسش‌ها درباره خروج این کشور به طور رضایت‌بخش پاسخ مکفی داده شود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *