نبرد در سوریه فروش تسلیحات روسی را بیشتر کرد

ترنج نیوز:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که کارآمدی بالای تسلیحات ساخت این کشور در عملیات ضدتروریستی سوریه، سفارش های خرید جنگ افزارهای روسی را در سطح جهانی افزایش داد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در نشست کمیسیون صنایع نظامی-دفاعی این کشور گفت: یکی از دلایل افزایش صادرات تسلیحات روسی وعقد قراردادها برای صدور این سلاح ها، کارآیی بالای در عملیات ضدتروریستی سوریه است.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از پوتین نوشت: سطح علاقه به تسلیحات روسی در جهان افزایش می یابد و افزایش حجم قراردادهای تسلیحاتی حاکی از این واقعیت است.

وی ادامه داد: نباید فرصت کنونی تقویت موقعیت روسیه در بازار تسلیحاتی جهانی را از دست داد.
پوتین گفت که ظرفیت مراکز صنایع دفاعی با سفارش های تولید سلاح وزارت دفاع روسیه پر شده و باید تدابیری را برای افزایش تولید سلاح ها به منظور صادرات بکار گرفت.

وی هشدار داد که اگر در این امر اهمالی صورت گیرد، برخی خریداران تسلیحات رویگردان می شوند و روسیه بخشی از بازار سلاح خود را از دست می دهد.

رئیس جمهوری روسیه پیشتر گفته بود که باید از وضعیت موجود حداکثر استفاده را برد و برای جلب توجه خریداران خارجی سلاح روسی که کارآیی آنها در سوریه ثابت شده است، بیشترین تلاش ممکن را کرد.

پوتین همچنین گفت که حمایت های گسترده نیروی هوافضای روسیه سبب شد، ارتش سوریه پیروزی های بزرگی را در مبارزه با تروریسم کسب کند.

وی در رابطه با صادرات تسلیحات این کشور گفته بود که ۵۸ کشور در سال ۲۰۱۶ خریدار انواع جنگ افزارهای روسی شده اند و شمار استفاده کنندگان از آنها به بیش از ۱۰۰ کشور می رسد.
روسیه در مکان دوم جهانی صادرات جنگ افزار قرار دارد و در سال گذشته حدود ۱۵ میلیارد دلار انواع تسلیحات به کشورهای مختلف صادر کرد.

همکاری های نظامی روسیه و سوریه در چارچوب درخواست رسمی این کشور برای سرکوب گروههای مسلح و تروریستی مورد حمایت آمریکا و کشورهای عضو اردوگاه ضدسوری از ۹ مهر ماه سال ۱۳۹۴ شکل گرفت.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *