نهضت تخریب سدها در آمریکا صحت ندارد

ترنج نیوز:

شاید ساخت تعدادی از سدها اشتباه بوده است ولی تخریب سدهای بزرگ دروغ و اشتباه محض است و در آمریکا تنها تعدادی از سدهای کوچک به دلیل عدم کارآیی و اتمام طول عمر تخریب شده‌اند.

نهضت تخریب سدها در آمریکا دروغ است

دکتر کاوه مدنی، مدیریت منابع آب در کشور را متاثر از سه چالش اصلی حاکمیتی، مدیریتی و تکنولوژیکی دانست و توضیح داد: بسیاری از مشکلات به بخش آب تحمیل شده است و اکنون با شرایط موجود در راستای حل مشکلات باید به دنبال افزایش بهره‌وری اقتصادی آب در بخش‌های مختلف و بخصوص در بخش کشاورزی باشیم.

به گزارش عصرایران، مدنی ادامه داد: مشکل بزرگ از نظر من به عنوان فردی که از بیرون به این سیستم نگاه می‌کند، این است که در مباحث علمی و تخصصی راجع به نقش و جایگاه و منافع ملی زاینده رود در کشور صحبتی نمی‌شود، لذا وقتی ما تنها به این دلیل که کشاورزی حوضه زاینده‌رود دچار کمبود آب است می‌خواهیم آب را به این منطقه بیاوریم با این موضوع رو برو می‌شویم که جاهای دیگر هم برای کشاورزی آب کم هست؛
بنابراین باید پرسید آیا یک قطره آب در حوضه زاینده رود همان ارزشی را دارد که در استان خوزستان و چهار محال دارد؟ کسی این موضوع را بررسی نکرده و با عدد و رقم روی کاغذ نیاورده است.

استاد امپریال کالج لندن نهضت تخریب سدها در ایالات متحده را یک حرف دروغ خواند و افزود: شاید ساخت تعدادی از سدها اشتباه بوده است ولی تخریب سدهای بزرگ دروغ و اشتباه محض است و در آمریکا تنها تعدادی از سدهای کوچک به دلیل عدم کارآیی و اتمام طول عمر تخریب شده‌اند.

دکتر مدنی تصریح نمود: طرفداری از محیط زیست یک ارزش است، اما اگر از این موضوع برای رسیدن به اهداف دیگر استفاده شود، مورد تقبیح است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *