وزیر امور خارجه آمریکا وارد کابل شد

ترنج نیوز:

مقامات آمریکایی که برای تامین امنیت در افغانستان بیش از ۱۶ سال است که در این کشور حضور دارند همواره برای امنیت بیشتر بدون اطلاع قبلی به این کشور سفر می کنند و امروز دوشنبه رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به همین شیوه وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

به گزارش ایرنا بنا به اعلام سفارت آمریکا در کابل ؛ تیلرسون در سفر خود به افغانستان با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور ملاقات کرده است.

این اعلامیه در مورد محور گفت و گوهای رئیس جمهوری افغانستان با وزیر امور خارجه آمریکا به تاکید دو طرف بر انجام تعهدات متقابل اشاره کرده است.

تیلرسون و غنی به طور مشترک بر تعهد آمریکا – افغانستان برای دستیابی به صلح، ثبات و رفاه دراز مدت در افغانستان تاکید کرده اند.
همچنین تیلرسون اظهار داشت که محتوای راهبرد جدید کشورش برای جنوب آسیا، بیانگر همه ابعاد تعهد آمریکا است.

وزیر امور خارجه آمریکا در این ملاقات همکاری با دولت افغانستان و همکارانش در سطح منطقه به ‌منظور رسیدن به صلح در افغانستان و از بین بردن پناهگاههای امن تروریست هایی که این هدف را تهدید می کنند را از جمله مفاد واضح در راهبرد کشورش برشمرد.

رئیس جمهوری افغانستان هم حمایت خود را از راهبرد آمریکا تکرار و تاکید کرد که حکومتش برای انجام اصلاحات جهت کسب اطمینان از حفاظت، امنیت و رفاه تمام افغان ها متعهد است.

در آخرین نوبتی که مقامات غربی با اعلام قبلی وارد کابل شدند ۵ شهریور ماه امسال بود که جمیز متیس وزیر دفاع آمریکا و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو به شکل رسمی وارد افغانستان شدند و ان روز چند راکت به سمت فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل شلیک شد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *