کدخدایی: اجرایی شدن لایحه نظام انتخابات از سال ۹۸

ترنج نیوز:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تنظیم لایحه نظام انتخابات هم اکنون مراحل پایانی خود را می گذراند که با اتمام این مرحله از دوره بعدی انتخابات مجلس در سال ۹۸ به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش ایرنا عباسعلی کدخدایی، چهارشنبه در حاشیه بازدید از کودکان بی سرپرست خانه زینب (س) مشهد به خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص این لایحه و به منظور رسیدن به یک اتفاق نظر مشترک؛ نشست هایی با رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور و روسای برخی از کمیسیون های مجلس برگزار شده است. 

وی ادامه داد: خوشبختانه دولت نیز در این مسیر حمایت زیادی انجام داده است و با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات شورای نگهبان معیارهای رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن را استخراج و تعریف و در قالب لایحه به شورای نگهبان ارائه کرده است. 

کدخدایی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با تعامل میان دستگاهها به یک لایحه جامع در انتخابات دست یابیم که اجرای آن اولا تمامی انتخابات ها را دربر گیرد و ثانیا نواقص گریبانگیر قانون فعلی را که منجر به بروز بعضی اختلافات می شود؛ برطرف سازد. 

وی تلاش دولت و مجلس را در مسیر تنظیم این لایحه ستودنی خواند و عنوان کرد: همه دستگاهها برای اجرای کامل این لایحه باید تلاش کرده و با تشکیل کمیته های کارشناسی در خصوص لایحه جامع هر چه زودتر تصمیم لازم را اتخاذ کنند. 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *